Történeti áttekintés
A méheslaposi csemetekert az 1960-as évek elejétől az Erdészeti Tudományos Intézet kutatási telephelye volt, s a KEFAG kezelésében működött.
1989-ben ezen a területen állami támogatással oktatási központ építése kezdődött, melynek célja az volt, hogy a környékbeli erdészeti – kertészeti közép- és felsőoktatási intézmények gyakorló bázisa legyen.
A KEFAG 1990-ben kezdte meg díszfaiskolai termesztését a méheslaposi csemetekert melletti területen. Ekkor még a Szarvasi Arborétum növényanyagáról gyűjtött szaporítóanyagokból vegetatív úton előállított egyedeket kezdtek el továbbnevelni. Ugyanez év májusától már önálló erdészetként, mint Juniperus Parkerdészet látták el a feladataikat.
A díszfaiskolai termesztés és hagyományos erdőgazdálkodási tevékenységek mellett a Csalánosi Parkerdő és a Kecskeméti Arborétum kezelése is a tevékenységi körünkbe tartozott. Erdészeti csemeték közül főként akác, nemes nyár és feketefenyő fafajokat neveltek, s visszatérő tevékenységünk volt a hazánkban előforduló tölgyfélék csemetéjének előállítása.
1995-ben elkészült egy korszerű szaporító üvegház a mellette lévő kiszolgáló épületekkel, így megteremtődtek a feltételei a saját szaporítóanyag-előállításnak.
1997-ben tízéves bérleti szerződés keretében lehetőség nyílt egy gödöllői és egy szombathelyi telephely hasznosítására. Utóbbi klimatikus adottságainak köszönhetően kiválóan alkalmasnak bizonyult jó minőségű földlabdás örökzöldek nevelésére, így szombathelyi telephelyünkön a növénytermesztésünk időközben háromszorosára nőtt. A gödöllői telephely a közelmúltban gazdaságossági szempontok figyelembevételével megszűnt.
Termesztési volumenük felfutását bérleményeinken kívül az integrált termesztés megszervezésében kívánták megvalósítani, mely céljuk sikeres volt. Kecskeméten a kisfái és városföldi, valamint a szombathelyi telephely mellett magánkertekben, vállalkozásban, őstermelői tevékenység keretén belül, továbbá a Bács-Kiskun Megyei Büntetés Végrehajtási Intézet kecskeméti, és solti telephelyein is végeznek számunkra bérnevelést.
Az értékesítés biztonsága érdekében 2000-ben kialakítottak egy 1500 m2-es árudát, melyet azóta tovább bővítettek és korszerűsítettünk – jelenleg 4000 m2 és ennek fele árnyékolt.
A dísznövénytermesztés a Parkerdészet kiemelt tevékenysége. Több mint 500 növényfaj és fajta termesztésével foglalkozunk, melyek három nagy termékcsoportokba sorolhatók. Legnagyobb arányú a cserjék és évelő növények kínálata.